неділя, 7 лютого 2021 р.

Аналіз видів бібліографічних посібників.

 1. Бібліографічний список "Булінг. Як не стати жертвою."

Він мітить вступну частину в якій дається пояснення поняття булінгу, в чому він виражається, і види булінгу. Надається список художніх творів, автори яких піднімають актуальні і складні питання, описують проблеми суспільства з якими щодня зіштовхуються діти і підлітки. даний перелік літератури враховує вікові особливості школярів. 

В списку є анотація до кожного з перелічених творів.

2. Бібліографічний покажчик " Земляки - Лауреати Шевченківської премії".

Він містить в собі коротку історію премії, характеристику відзнак, якими нагороджують лауреатів. Надано покажчик Лауреатів Шевченківської премії - наших земляків за роками, з короткою біографічною довідкою. А також надано списки додаткових джерел інформації про них.

3. Бібліографічний огляд " Ми дивом залишилися живі" присвячений пам'яті колишніх малолітніх в'язнів фашистських концтаборів( до 65-річчя Перемоги у Другій світовій війні).

В ньому подано перелік джерел на дану тему з коротким викладом їх змісту, найцікавішими фрагментами та даними бібліографічного опису.

Аналіз біобібліографічного нарису

 Дані біобібліографічні нариси містять в собі біографічні відомості( місце народження, навчання, життєвий та творчий шлях, досягнення та вклад у вітчизняну науку, мистецтво, літературу)  про відомих людей: Катерину Білокур, Олександра Білаша, Юрія Кондратюка, Олену Журливу, Івана Андрусяка. 

У нарисах можна познайомитися з унікальною первиною інформацією про даних осіб: їхні портрети, сімейні фото, репродукції картин, титульні сторінки, уривки та цитати виданих творів, схеми технічних розробок і т.д. Також можна ознайомитися з цікавими фактами життєвого шляху, їхніми захопленнями, колом спілкуванням, громадською діяльністю, їхніми роздумами про власне життя та історичні події які вплинули на їхню долю.  Нариси містять спогади сучасників.



Аналіз вебліографічних посбників.

 

При виконані завдання №1  проаналізовано вебліографічниі посібники, зокрема Національної бібліотеки України для дітей.

Перша сторінка включає в себе розділення інформації за віковими ознаками:

Вибрані інтернет-ресурси:

-        Для дітей;

-        Для дорослих;

-        Дитячі бібліотеки в інтернеті.

Це дає змогу швидко знайти потрібний матеріал.

Коли переходимо за посиланням до розділу інтернет ресурсів для дітей, ми бачимо зручну класифікацію за темами для кращого орієнтування та пошуку потрібної інформації.

Подані матеріали відповідають запитам сучасного користувача, інформація актуальна та повна. Матеріали в розділах відповідають тематиці, в усіх темах можна знайти статті та посилання з необхідним нам матеріалом, який буде корисний для кожної вікової категорії. Вказано якою мовою написана стаття.

Контент відповідає освінім галузям. Інтернет-ресурси доступні, при запиті користувача його перенаправляє на цікавий йому сайт з повним доступом до контенту.

Всі вебліографічні посібники зручні у використані, наповнені актуальною та цінною інформацією. Є носіями основних функцій розвитку особистості.

 

 

«Інтернет-ресурси на допомогу освітньому процесу»

Корисні сайти для учнів та вчителів.

Тема 1. "Булінг"

Булінг (bullying, від анг. bully – хуліган, забіяка) (цькування) - це  діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

1. Що таке булінг, як його розпізнати  та як діяти сторонам конфлікту? Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Київ).[ сайт ]: URL: https://tinyurl.com/12ke6400"(дата звернення 12.02.2021 року)

2. Бевзенко В.В. Шкільний булінг. Презентація. Всеосвіта:[сайт ]: URL: https://tinyurl.com/1mmwxrp9 (дата звернення 12.02.2021 року)

3. Булінг у школі та як з ним боротися - говоримо з уповноваженим президента України з прав дитини. Відео-новини. ТСН :URL: https://tinyurl.com/2emwpsw9 (дата звернення 12.02.2021 року)


Тема 2. "Інклюзивне навчання"

Інклюзивне навчання — це система освітніх послуг, що базується на принципі забезпечення основного права дітей на освіту та права навчатися за місцем проживання, яка передбачає навчання в умовах загальноосвітнього закладу.

1.Щербак Г.Ю. "Інклюзивна освіта: крок за кроком".Презентація. На урок:[ сайт ]:URL: http://surl.li/lkax (дата звернення 12.02.2021 року)

2. Валентина Маланчій. Інклюзивне навчання в школі: кроки до успішного початку. Відео. Смарт-освіта.URL:https://www.youtube.com/watch?v=hVjNZj2kPMk (дата звернення 12.02.2021 року)


Тема 3. "Розвиток мовлення"

1. Гаяш О. Діти з мовленнєвими порушеннями. Поради батькамДивокрай[ сайт]:URL:http://surl.li/lkbj   (дата звернення 12.02.2021 року)

 2. Основні форми і види мовленнєвих порушень. Логопсихологія. Навчальні матеріали онлайн:[ сайт]:URL:http://surl.li/lkbk (дата звернення 12.02.2021 року)

Тема 4. "ЗНО"

1.  Тренувальне онлайнове тестування. Підготовка до ЗНО. Львівський  центр оцінювання якості освіти. Тестпортал:[сайт]:URL:http://lv.testportal.gov.ua:8080/ (дата звернення 12.02.2021 року)

 2. Онлайн тести для підготовки до ЗНО. Підготовка до ЗНО. Osvita. ua:[сайт]:URL:https://osvita.ua/test/training/ (дата звернення 12.02.2021 року)

3. Тематичні тренувальні тести для підготовки до ЗНО з історії України. Онлайн тренажер:[ сайт ]:URL:https://www.phoenicis.com.ua/ (дата звернення 12.02.2021 року)

Тема 5. "Безпека в інтернеті"

1.  Безпека дітей в Інтернеті. Презентація. На урок:[ сайт ]:

URL:http://surl.li/lkbn (дата звернення 12.02.2021 року)

2. Василь Кутузов. Безпека в Інтернеті.Myshared:[ сайт ] :URL:http://www.myshared.ru/slide/1143619/ (дата звернення 12.02.2021 року)

3. Безпека дітей в інтернеті. Пам'ятка для батьків: «Діти. Інтернет. Мобільний зв'язок».Міністерство науки і освіти України [ сайт ]: URL: http://surl.li/lnfw (дата звернення 14.02.2021 року)

3. Мигаль Т.М. Безпека в інтернеті. Дидактичний матеріал до уроку інформатики. :[ сайт ]:URL:http://surl.li/lkbo (дата звернення 12.02.2021 року)

4.  Безпека в Інтернеті просто! Херсонська гімназія N20 Музей.Відео:[ сайт ] :URL:https://youtu.be/JQmiVzecnRg  (дата звернення 12.02.2021 року)