понеділок, 23 жовтня 2017 р.

Статті в газету

Дитина – це дзеркало життя своїх батьків.
   Батьківські збори… Іти чи ні? Знову перегляд оцінок, зустріч із вчителями, «розбір польотів»…
   А ось і ні!
   Враховуючи вікові потреби дітей, виходячи з вимог сьогодення, незвичні батьківські збори були проведені в 8 – А класі Вільшанської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів (опорний навчальний заклад) (кл. керівник Ларіонова В.Ю.) по темі: «Прислухайся до мене, я – підліток!», метою яких було поповнити  знання батьків про особливості  вікової психології  підлітків; розширити психолого-педагогічний світогляд батьків щодо виховання підлітків; формування емоційно-позитивного ставлення до дітей; налагодження  тісного контакту і взаєморозуміння між батьками та вчителями.
  Розпочалися збори привітанням: всі по черзі називали своє ім’я,  ім’я своєї дитини та чому дитину назвали саме таким ім’ям. 
   Проблема батьків і дітей хвилювала філософів, мислителів, поетів та прозаїків в усі часи. І саме зараз вона є однією з найголовніших.
    В.О.Сухомлинський підкреслював, що від того яким буде слово матері … залежить і виховання у дітей почуття відповідальності. Відомий педагог неодноразово вказував на емоційність мовлення.
   Учні в 8 класі знаходяться у віці, який називають підлітковим, перехідним, критичним.  В. Сухомлинський назвав цей період другим народженням людини. Тому на збори був запрошений практичний психолог Михайлова В.В., яка розповіла батькам про «цей» вік, провела анкетування для батьків «Дитина у нашій родині», метою якого було провести самооцінку спілкування батьків з дітьми – підлітками.
      Послухавши притчу про батьків і дітей, батьки обговорюють її, дають відповіді на запитання «Чи виникають у вас труднощі  в спілкуванні з дітьми ?».  Далі батькам пропонується міні – тест «Яким, на вашу думку, має бути вираз обличчя вашої дитини під час спілкування із вами?»  Психолог  аналізує відповіді батьків і дає практичні поради щодо спілкування з підлітками.
    Далі батькам була запропонована вправа «Що турбує наших дітей?» Батьки розділилися на дві групи.
  Перша група склала перелік проблем, які на їх думку хвилюють  сучасного підклітка, а друга група  пригадала себе у цьому віці та проблеми, які їх хвилювали в той час.
 Після обговорення проблем було встановлено, що проблеми наших дітей нічим не відрізняються від проблем батьків у їхньому віці. Головне – навчитися їх слухати і чути.
   На завершення кожен з батьків отримав пам’ятку «Правила спілкування з підлітками».
Перебіг зборів супроводжувався показом презентації  «Ось ми які».
Пам'ятайте, що дитина – це дзеркало життя своїх батьків. Як у краплі води відбивається сонце, так і в дітях відображається духовне багатство мами й тата. Робіть усе, щоб дитинство й майбутнє ваших дітей було прекрасним. Любові та взаєморозуміння, успіхів, щастя вам і вашим дітям!
 І наостанок  класний керівник нагадує батькам слова відомого американського педіатра Бенджаміна Спока: «Любіть вашу дитину такою, якою вона є, і забудьте про риси, яких у неї немає".
Збори закінчилися, а батьки пішли із задумою на обличчі, адже життя продовжується…


                                                                Шкільний бібліотекар           Н. Чіпак














Козацькому роду нема переводу
            У глибину століть сягає історія нашого народу, і чим більше минає часу, тим яскравіше ми її уявляємо. А символом незламної волі та могутності України до наших днів є козацтво.
             З давніх-давен в Україні існує така традиція: після трудового дня проводити свій вільний час, зібравшись разом, в єдине коло з піснями, танцями, розвагами, змаганнями.
            Ось і у нашій школі під професійним керівництвом завуча по виховній роботі Кравецької С.В. і педагога-організатора Дісєвич В.О. дуже цікаво пройшов тиждень Захисника України.
           В шкільній бібліотеці була зроблена літературна викладка «Козацькому роду нема переводу», проходили бібліотечні перерви на яких проводились вікторини, тренінги, ігри, що поглипують знання, уміння і навички здорового способу життя дитини в поєднанні з історичним минулим нашого народу.  Урізноманітнювала заходи практичний психолог Михайлова В.В.
           Цікаво пройшли «Козацькі забави», в яких брали участь рій «Козаки» і рій «Січовики». Керував змаганнями Касьяник О.П.
           Рої змагались, показуючи свою силу, спритність, гнучкість, швидкість, витривалість. Серед учасників рою «Козаки» була одна «козачка» Таня Смиловенко – надійна зміна майстра спорту Каті Чабанюк.
           Ваня Команов підтягнувся аж 50 разів і це тільки будучи в 6 класі!
           І все ж перемога за «Січовиками» на чолі з капітаном Сардановим Антоном.
           Також минулого тижня відбувся обласний конкурс юних захисників України. Команда «Вільшанські козаки» посіли 8 місце з 24 команд (капітан  Абажей Д.).    
            Школа взяла участь у районному святкуванні Дня Покрови та Дня Захисника Вітчизни. В школі проведена урочиста лінійка, гостем якої був замвійськомісара Блящук І.П., а  в ДРБ інтерактивний урок «Козацькі історії» (для 2-Б; 4-А; 8-А класів).
  Я хочу побажати учням вистояти в цьому світі, обравши правильний для себе шлях. Бути джерелом здоров’я і добра!

  Завідуюча Вільшанською шкільною бібліотекою                                                Чіпак Н.В.



Врятуймо світ від цигарок і нікотину.
                
                                                                        Від куріння тупіють.
                                                                                                  Воно не сумісне з творчою   
                                                                                                  роботою. Куріння годиться лише
                                                                                                  для нероб.    
                                                                                                                                                       Гете.
Паління цигарок – одна з найшкідливіших звичок, що негативно впливає на здоров’я не тільки самих курців, але й оточуючих. Зараз вона перетворилася в епідемію, що поширюється не тільки серед чоловіків, жінок, а й серед підлітків і дітей.
            Тому, в рамках місячника шкільних бібліотек, в нашій школі виступила агітбригада «Рятівники», до складу якої ввійшли учні 8 – А класу (класний керівник Ларіонова В.Ю.) та 6 – Б класу (класний керівник Опря Н.О.), у співпраці з шкільним бібліотекарем Чіпак Н.В., практичним психологом Михайловою В.В., вчителем музики Береговою Т.В.
           Тема її виступу «Люди! Врятуймо цей прекрасний світ від цигарок і нікотину!», де  йшла мова про підступного ворога людства — тютюн.
  -  … Ви, напевне, не раз чули від дорослих — батьків та вчителів — про шкідливість куріння. Знаєте, що курцями не народжуються. Ними стають люди, яких вчасно не застерегли, не зупинили, коли їхня рука потяглася до сигарети.
      Члени агітбригади пропагували серед учнів здоровий спосіб життя; переконували підлітків, що нікотин – сильна отрута і паління надзвичайно шкідливе.
        Тут було все: і дані, які опублікувала Всесвітня організація охорони здоров’я,
і пісні, по темі,
 і інсценівка за участю Цигарки, Баби Яги, Лікаря, Легенів, Серця, Мозку, Шлунку,
і звичайно ж частівки, щоб підступна Цигарка нікого «Не підманула і не підвела».
       Психолог провела підсумковий тренінг, а «Рятівники» та всі присутні в залі діти дали обітницю не палити зроду, бо «діти – Землі української цвіт!».
       Годинник швидко відміряв час крутої програми, виховної, часом фантастичної, подекуди ц музичної.
       «Кожному своє! Тютюну – забуття, а всім нам -  здоров’я, краси та радості буття!»


Шкільний бібліотекар                                                                       Н.В.Чіпак


                               



    

Немає коментарів:

Дописати коментар